Ameliyat masraflarından tutun da doktor muayenesi, tahlil ve tetkike hiçbir ücret ödemeden özel hastanelerde tedavi olmak gerçekten mümkün mü?

Evet, mümkün!

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları

Tüm tamamlayıcı sağlık sigortası ürünleri; yatarak tedavi teminatı ve ayakta tedavi teminatından oluşur. Ayrıca bir kaza veya hastalık durumunda özel hastanelerin acil servislerinde tamamlayıcı sağlık sigortanızdan hemen destek alabilirsiniz.

Siz sadece gittiğiniz özel hastaneye, 15 TL’lik katılım payı ücreti ödersiniz. Geriye kalan tüm masrafları sigorta şirketiniz %100 karşılar.

 

 

Ayakta Tedavi Teminatı Nedir?

24 saati aşmayan ve hastanede yatmanızı gerektirmeyen durumlarda kullanılan teminattır. Doktor muayenesi, röntgen, laboratuvar tetkikleri ve ileri tanı yöntemlerine ait giderler ayakta tedavi kapsamında karşılanır.

 

Ayakta Tedavi Teminatı Limitleri Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası ayakta tedavi, limitli bir teminattır. Sigorta şirketine göre değişiklik gösteren ayakta tedavi limiti; yıllık 8,9,10 adet doktor muayenesinden oluşur. Her bir muayene aynı zamanda tüm tanı işlemlerini, tahlilleri ve tetkikleri de kapsar.

 

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Teminatının Limiti

Fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzman hekimi tarafından tedavi planı düzenlenmesi durumunda, ayakta veya yatarak yapılmasına bakılmaksızın ayakta tedavi teminatı kapsamında karşılanır.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon teminatın limiti 15 seans ile 60 seans arası sigorta şirketine göre değişkenlik gösterir.

 

Ayakta Tedavi Teminatı Nasıl Kullanılır?

Ayakta tedavi teminatını nasıl kullanacağınızı daha iyi anlamanız için bir örnekle açıklayalım:

Dahiliye doktorunda muayene oldunuz ve doktorunuz sizden tahlil, tetkik ve röntgen istedi. Aynı doktora bağlı yapılan tüm işlemler 1 muayene hakkınız içinde değerlendirilir. Hatta 10 günlük kontrol süresi içinde tekrar hastaneye giderseniz, yapılacak muayene bir önceki muayene hakkınız içinde değerlendirilir ve muayene limitinizden düşmez. Ancak dahiliye doktorunun bir başka branşa yönlendirmesi durumunda işlemleriniz aynı muayene içinde değerlendirilmez. Yani bir muayene hakkı daha limitinizden düşülür.

 

Doğum Teminatı Nedir?

Doğum teminatı ayakta tedavi teminatı ile beraber poliçeye eklenir. Ek prim ödemeniz koşulu ile gereken bekleme süresini doldurduktan sonra gebelik ve doğum ile ilgili masraflarınız sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatı kapsamında; gebelik rutin kontrolleri, gebelik tahlil ve tetkikleri, normal doğum veya sezaryen doğum masrafları karşılanmaktadır.

 

Yatarak Tedavi Teminatı Nedir?

24 saatten az olmamak şartı ile hastanede yatmayı gerektiren durumlarda, yatış ve tedavi masrafları ile birlikte acil durumlardaki harcamaları kapsayan teminattır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ameliyat, ameliyat öncesi ve sonrası tetkik, ameliyat sonrası fizik tedavi ve rehabilitasyon, evde bakım, tıbbi malzeme, suni uzuv ve ambulans gibi  ihtiyaç duyabileceğiniz tüm sağlık hizmetlerini teminat kapsamına almaktadır.

Yatarak Tedavi Teminatı Limitleri Nedir?

Sigorta şirketi bazında; ambulans, ameliyat, ameliyat öncesi ve sonrası tetkik, yoğun bakım, kemoterapi,radyoterapi, diyaliz ve tıbbi gözlem masrafları limitsizdir. 

Ancak evde bakım, suni uzuv, tıbbi malzeme, fizik tedavi ve rehabilitasyon masrafları sigorta şirketi tarafından limitli karşılanır.

Evde Bakım Teminatı

Hastanedeki tedavi süreci tamamlandıktan sonra doktorunuzun gerekli görmesi durumunda, sigorta şirketinin onayı ile sizin için bir sağlık personeli görevlendirilir ve evde bakım hizmeti sunularak tedavi süreciniz tamamlanır.

Suni Uzuv Teminatı

Sigortalı olduğunuz süre içinde meydana gelen bir kaza veya hastalık sonucu kaybolan uzvu yerine koyma amacıyla takılan protezler ile bu protezlerin bakımları yatarak tedavi teminatı kapsamında değerlendirilir.

Tıbbi Malzeme Teminatı

Kaza veya hastalık sonucu uygulanan tedavinin bir parçası olarak, vücuda dışarıdan destek olacak şekilde ve sadece tıbbi amaçlarla kullanılan, taşınabilir, kişiye özel atel, elastik bandaj, ortopedik bot, tabanlık, korse, boyunluk, dizlik, bileklik, dirseklik, kol askısı, oturma simidi, rom walker, walker, koltuk değneği, alçı terliği, ürostomi torbası, kolostomi torbasından ibaret tıbbi malzemeler ile yanık veya yara tedavisinde kullanılan örtücü malzemeler bu teminat kapsamında karşılanır.

* Yukarıda bahsettiğimiz yatarak gerçekleşen tüm tedavi masrafları sigorta şirketi tarafından %100 karşılanır.

Yatarak Tedavi Teminatı Nasıl Kullanılır?

Yatarak tedavi teminatı, poliçe başlangıç tarihinden 3 ay sonra aktifleşir. 3 aydan önce yatarak tedavi olmanız durumunda sigorta şirketi hiçbir masrafınızı karşılamaz.

Ancak acil bir durum veya kaza sonucu yaralanmanız durumunda, kırmızı alandan hastaneye giriş yaparsanız bekleme süresi önemini yitirir ve sigorta şirketi masraflarınızın tamamını karşılar.

Son olarak dikkat etmeniz gereken nokta; planlı ameliyatlarda hastaneye yatmadan en az 3 gün önce sigorta şirketine hasar talebinizi iletmelisiniz. Sigorta şirketi provizyon onayı verdikten sonra hiçbir ücret ödemeden ameliyat olabilirsiniz.

 

 

Kimler Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırabilir?

0-80 yaş arası SGK’lı olan herkes tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilmenin ön koşulu SGK’nın aktif olmasıdır. Eğer SGK’nız aktif değilse veya yoksa, genel sağlık sigortanızın primlerini dışarıdan kendiniz ödeyerek tamamlayıcı sağlık sigortası alabilirsiniz.

SGK aktifliği olmayanlar çocuklarına tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilir mi?

18 yaş altı çocukların Genel Sağlık Sigortası (GSS) devlet tarafından ödendiği için 18 yaş altı çocuklarınıza tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.

Yabancı uyruklu kişiler tamamlayıcı sağlık sigortası satın alabilir mi?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindeki T.C. vatandaşları için geçerli olup, yabancı uyruklu kişiler kapsam dahilinde değildir. Fakat SGK’dan faydalanan yabancı uyruklu kişiler tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirler.

Özel sağlık sigortası olan kişiler tamamlayıcı sağlık sigortası da yaptırabilir mi?

Özel sağlık sigortası olan kişiler, ek bir güvence olarak tamamlayıcı sağlık sigortası da alabilir. Bu şekilde çift sağlık güvencesi oluşturmanın da birçok avantajı vardır.

Mesela ayakta tedaviler için tamamlayıcı sağlık sigortanızı kullanabilir, özel sağlık sigortanızın hasarsızlığını koruyabilirsiniz. Ayrıca özel sağlık sigortanızı, tamamlayıcı sağlık sigortasının geçerli olmadığı hastanelerde kullanabilmek için yedekte tutmuş olursunuz. Bir diğer artı özellik ise özel sağlık sigortanızı yurt dışında kullanabilir, tamamlayıcı sağlık sigortanızı da yurt içinde kullanabilirsiniz.

Birçok sigortalımız, özel sağlık sigortasını yatarak tedavi teminatlı olacak şekilde satın almaktadır. Ayakta tedaviler için ise tamamlayıcı sağlık sigortası kullanmayı tercih etmektedirler.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Prim Hesaplama

Tamamlayıcı sağlık sigortası primi; yaşınız, cinsiyetiniz, yaşadığınız şehir ve teminat kapsamına göre belirlenir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi sadece yatarak tedavi teminatlı sağlık poliçesine ödeyeceğiniz ücret ile her iki teminatı aldığınızda ödeyeceğiniz ücret arasındaki farkı görebilirsiniz.

 

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları için sitemizden teklif al butonu veya iletişim formundan teklif alın, karşılaştırma yapıp, ihtiyacınıza en uygun sağlık sigortasını birlikte seçelim.  teminat kapsamını ve limitlerini de birlikte belirleyelim. Hafta içi her gün 09:00-18:30  saatleri arasında  0212 615 52 52  nolu ofis numaramızdan ayrıca  7 gün 24 saat 0545 802 52 52 nolu WhatsApp hattımızdan tüm sorularınız ve merak ettikleriniz için bizlere ulaşabilirsiniz.